|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 20:25 | 05.21.2024

Культура на передових гуманітарного фронту

Культура на передових гуманітарного фронту

Уже сьомий місяць поспіль увесь світ спостерігає за героїзмом нашої держави. Наші захисники та захисниці самовіддано та мужньо дають відсіч окупанту.

xlibХоча агресор давно бряжчав зброєю на наших кордонах, все ж, повномасштабна війна застала кожного із нас зненацька. Тим не менш, громадянське суспільство зуміло швидко переорієнтуватись та навчилось жити у нових реаліях. Потреби фронту вийшли на перший план.

Коли у місті почались перебої із доставкою продуктів харчування, зокрема, хліба працівники відділу культури та туризму Бобровицької міської ради сформували свої загони гуманітарної оборони –  почали випікати хліб для потреб ЗСУ та найбільш соціально незахищених категорій населення. Перший місяць війни минув у тривозі та у клопотах із випікання фронтового хліба.

Тим часом, ворог ходив околицями. І хоча Господь уберіг наше рідне місто від окупантів,  деякі села громади відчули на собі, що означає «рускій мір». У місто почали прибувати перші жертви російського визволення. Люди виїздили зі своїх домівок без особистих речей та будь яких засобів для існування, покинувши абсолютно все. Тоді було прийнято рішення про відкриття, так би мовити, гуманітарного центру у приміщенні міського кінотеатру Прогрес, куди небайдужі громадяни приносили одяг та взуття. Цей центр до нині  функціонує та допомагає внутрішньо переміщеним особам. До речі, із наближенням холодів гостро постає потреба в теплих речах, отже, запрошуємо жертвувати їх для тих, хто цього потребує.

12dop

Холодна весна  закінчилась, а війна все триває і ставить перед нами нові виклики. До відділу культури та туризму почали звертатися військові та волонтери із проханням допомогти у плетінні маскувальних сіток. І працівники відділу знову стали до роботи. На сьогодні вже сплетено понад 5 кілометрів сітки. Основу для цих сіток привозять волонтери, а тканину ми збираємо самі. Наші військові наголошують, що сітки вкрай важливі, адже вони сприяють збереженню життя нашим захисникам та захисницям, відтак сьогодні заклади культури по всій громаді займаються їх плетінням. Але працівники бідкаються, що за пів року вже вичерпали всі запаси тканини, тому просять всіх небайдужих приносити тканину темних природних кольорів до сільських  та міських закладів  культури.

Коли в області припинилися бойові дії, ми почали шукати нові шляхи збільшення допомоги фронту. А хто шукає – той завжди знаходить. На допомогу прийшли наші таланти і ми почали проводити благодійні концерти, основною метою яких став збір коштів для потреб ЗСУ.

На сьогодні ми вже зібрали 245522 гривень для наших військових.

І скільки ж корисного ми змогли придбати та передати на фронт!

IMG 3025

Було придбано 3 генератори,тканина для пошиття спідньої білизни, 2 акумулятори, взуття для військових, пальне на передову, шанцеві інструменти. Допомогли у придбанні тепловізора, пошитті аптечок та розгрузок,

Кожен благодійний концерт засвідчує, що українці – неймовірна нація. Ентузіазм сільських громад, з яким вони готують ці заходи, просто вражає. Мешканці організовують благодійні ярмарки,  де наші майстри та майстрині продають свої вироби, а всі отримані кошти передають на потреби військових.

190922

Так, у Озерянському старостинському окрузі було зібрано 29968 грн, а місцевий майстер спеціально виготовив ліжко, кошти (5500грн) із продажу якого передав на потреби військових.

У Марківецькому, Рудьківському та Свидовецькому старостинських округах забрали відповідно 42700 грн, 26000 грн, та 24700 гривень.

Ми й надалі плануємо проводити такі благодійні заходи для забезпечення фінансової підтримку нашої армії, адже сьогодні кожна гривня сприяє наближенню миру.

Крім того, наші майстрині займаються виготовленням спідньої білизни, якість якої відзначають наші військові.

Із початком сезону домашньої консервації, воїни не залишились без уваги – наші господині підготували та передали на фронт близько 150 літрів соління.

Війна засвідчила, що українці могутня нація борців за свободу, ціна якої непомірно висока. Ми міцно стоїмо на своїй землі. Чужого не хочемо, але й свого не віддаємо. Щохвилини боремось і щодня перемагаємо.

Захистимо свою землю, своїх дітей, свою історію і своє майбутнє.

Б’ємося за мир і молимося за своїх захисників. Переможемо, бо з нами Бог, за нами – Україна!

 

Начальник відділу культури та туризму Бобровицької міської ради Людмила ЛУЦЕНКО


Шановні мешканці громади!

 

Продовжуємо допомагати тим, хто цього потребує. Перш за все – ЗСУ.

 Наразі у наших захисників є потреба у теплих речах (шкарпетках, шапках, светрах, ковдрах тощо) та консервованих продуктах (тушонка, огірки, помідори тощо).

Крім того,   нашим співгромадянам, які постраждали від російських «визволителів» також необхідний теплий одяг (для жінок, чоловіків та діток різного віку).

Місце збору: кінотеатр "Прогрес".

Не будьте байдужими!

Схожі матеріали (за тегом)