|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 2:01 | 12.11.2023

Слово про колегу

16 листопада святкує ювілей Ніна Олексіївна Сергіюк – заступник директора з навчальної роботи Рудьківського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Бобровицької громади, учитель англійської мови, вчитель вищої кваліфікаційної категорії, старший вчитель.

 Великодушна людина. Це, колего, я про Вас мову вестиму. Все це зрозуміло, діти визнають учителів високої душі і доброго серця. Ніно Олексіївно, це про Вас.

sergiyuk

Мудрішою людину робить життя. Саме воно звіряє за своїм особливим законом кожен наш крок. Як важливо не помилитися у виборі життєвого шляху, найбільше принагідно сам для себе, а не для когось іншого! Так, Ніно Олексіївно, Ви не помилилися у виборі своєї життєвої стежки. Цьому є підтвердження – повага людей, що працюють із Вами, знають Вас.

Все починається змалечку: любов до батьків, природи, Батьківщини, навіть життя. Учениця Браницької школи Ніна Кушнір вчилася на «відмінно». У 1979 році закінчила школу з золотою медаллю і в цьому ж році вступила до Ніжинського педінституту на факультет іноземних мов. В інституті була старостою групи. Роки навчання вважає одними з найкращих. Навчалася легко і цікаво, пощастило з викладачами. Розповідала про перший іспит. Усі студенти дуже хвилювалися, переймалися, ніхто не хотів заходити першим. Здібна студентка пішла у першій «п’ятірці» і не помилилась. І оцінку гарну отримала, і швидше позбулась хвилювання. Із того часу постійно ішла першою при нагоді. У 1984 році закінчила інститут і за направленням приїхала працювати в Рудьківську школу. В цій же школі трудиться і досі. Чи багато ми зустрічаємо людей, які мають лише один запис у трудовій книжці? Я особисто таких не зустрічала. Ви, Ніно Олексіївно, перша і цілком відповідаєте японській системі управління персоналом, яка полягає в тому, що працівника приймають на роботу після закінчення навчального закладу і він упродовж усього життя до пенсії працює в одній і тій же установі. Завдяки цій системі в японських компаніях утворюється «родинний дух». Можливо, звідти у Вас материнське ставлення до молодих спеціалістів, адже понад 10 років Ви очолювали школу молодих вчителів англійської мови в Бобровицькому районі, були їх наставником.

kolegi1

У колі колег

koleg2

Хочеться вірити, що саме завдяки Вам обрали професію учителя англійської мови випускники нашої школи: Шолудько Людмила Михайлівна викладає англійську мову в Пісківському ЗЗСО І-ІІІ ст., Гусєва Інна Олексіївна – в Браницькому ЗЗСО, Фабріка Тетяна Володимирівна – в Броварському ЗЗСО І-ІІІ ст. №7 Київської області. Продовжує учительську династію і донька Ніни Олексіївни Ірина Ігорівна, яка працює в Рудьківському ЗЗСО психологом.

Якщо людина любить дітей, якщо вірить у правильність свого вибору, якщо готова вчитись усе життя разом з учнями, то професія вчителя – саме для неї. Тому Ніну Олексіївну цінують діти, поважають колеги. Ви любите життя, а воно – Вас. Ви назавжди утвердились і вчителем високого ґатунку, і людиною, яка може вільно спілкуватись з іншою не лише англійською мовою.

У кожного вчителя є своя чеснота. Ви «підкупаєте» (в хорошому сенсі цього слова) відвертістю, щирістю, порядністю в роботі, формуючи певні основи своєї педагогічної ідеології, як-от повага, партнерство, особистий приклад. Вам як жінці пасує все: і зовнішній спокій, і та мудра строгість, чесність і справедливість, якими Ви керуєтесь в роботі.

А ще можу назвати Вас «легкокрилим» педагогом, який швидко реагує на всі зміни в освітньому процесі. Тому прагнете бути сучасною і цікавою, до якої з любов’ю та бажанням пізнати щось нове ходять на уроки.

Не буду оригінальною, коли скажу, що з кожним роком працювати в школі все тяжче. На моє запитання про роль учителя в сучасній школі Ніна Олексіївна відповіла: «Працюючи вчителем, я хочу збагатити дитячі душі, хочу вивести зі школи справжніх людей, готових до самостійного життя. У глибині їхніх душ повинен запалати вогник любові до тих, хто заслуговує духовної пошани. І якщо я цього доб’юся, то вважатиму себе щасливою людиною».

Педагогічний колектив Рудьківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів бажає Вам бути щасливою.

 

Наталія ДАНЬКО

Схожі матеріали (за тегом)