|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 1:26 | 12.11.2023

Гідна нагорода за сумлінну роботу

Минулого тижня 19 маленьких волонтерів рудьківської «Ватри» отримали медалі «Волонтер України за покликом серця» та нагрудні знаки «Волонтер».

Такі нагороди школярі заслужили, бо ось уже сім років поспіль волонтерській загін «Ватра» при Рудьківській школі всім, чим може, допомагає хлопцям і дівчатам, які захищають країну на Донбасі.

 

У селі Рудьківка, що на Бобровичині, дитячий волонтерський загін «Ватра» розпочав свою роботу ще у 2013-му році. Починали з допомоги воїнам-афганцям та ветеранам Другої світової війни. А коли в 2014 році в Україні почалася невизнана війна з Росією, то саме допомога бійцям АТО стала їхньою основною роботою. Війна триває вже сьомий рік, і ввесь цей час діти не полишають цієї важливої справи.

1avolon22

Всього, що за ці роки вже встигли зробити учасники «Ватри» на чолі зі своїм керівником Валентиною Миколаївною, не перерахувати. Починали з плетіння маскувальних сіток. Потім почали збирати посилки з продуктів харчування, ліків та предметів особистої гігієни і відправляти на передову. Усе це діти з любов’ю збирають у невеликі коробки, обов’язково вкладаючи свої малюнки, поробки та побажання воїнам, які захищають всю нашу країну, наше мирне небо тут, іноді навіть ціною власного життя.

1aposylki«Дітей, які хочуть долучитися до допомоги нашим хлопцям, котрі воюють на Сході, дуже багато, – говорить куратор «Ватри» Валентина Ринзель. – Усі вони залюбки приходять і допомагають. Почали ми з плетіння сіток. Діти після уроків приходили і плели ці сітки – і це незважаючи на те, що в нашій школі навчання проходить у дві зміни. Замість відпочинку і розваг діти присвячують свій час такій благородній справі. Ми передавали медикаменти, одяг, дуже багато дитячих робіт. У кожну свою акцію, яка пов’язана з волонтерською допомогою, ми залучаємо не лише школу, але й сільську громаду. Щоразу наші акції називаються по-новому. Під кожну акцію ми вирішували, що саме будемо передавати. За сім років нашої роботи ми передавали на різні напрями фронту свої пакуночки. Проте найчастіше вони відправляються в Луганську область, більшість – у 53-тю бригаду і лікарню ім. Мечникова. Останній раз ми виготовляли вітамінні десерти. Передали тоді понад сто десертів за чотирма напрямками. Коли ми збираємо свої пакунки, то зв’язуємося з сім’єю волонтерів із Бобровиці. Ми їх просимо і віддаємо посилки, а вони відправляють. Вони знають, що і де затребувано найбільше. Наразі ми проводимо акцію «Поспішай творити добро». Ми вже зібрали мед, горіхи, купили форми і збираємо кошти на сухофрукти. Коли всі складові будуть зібрані, будемо робити вітамінні десерти. Все будемо кришити, перемішувати з медом, фасувати у формочки. Це дуже клопітка робота, але все це діти роблять з любов’ю. Паралельно готують малюнки і аплікації. Потім фасуватимемо усе по коробках і відправлятимемо хлопцям. Ми з дітьми дуже радіємо, коли хлопці передають нам фотографії з нашими пакунками і слова вдячності. Дехто прапори з підписами передає. У нашій колекції вже є чотири прапори з підписами бійців різних бригад зі словами вдячності за дитячу допомогу. Раніше ми на коробках писали «Рудьківська школа», тепер же вирішили не лише школу вказувати, а також область і номер телефону».

 

Нагорода знайшла своїх героїв

 

1anagor1Дітей-волонтерів за таку допомогу бійцям АТО вирішили відзначити члени ГО «Меч», до якої входять ветерани АТО Бобровицького району. Хлопці хотіли нагородити їх ще на День волонтера, який відзначається 5 грудня, проте на заваді стали карантинні обмеження.

«Я сам із Рудьківки, виріс тут, учився в цій школі. А в 2014-2015 роках брав участь в АТО, – говорить Сергій Куліш. – Знав, що діти допомагають солдатам на Донбасі, і неодноразово відвідував школу. Діти дуже активні, вони стараються, вони допомагають, як можуть. Але я вам точно можу сказати, що немає нічого зворушливішого, і приємнішого там, на війні, ніж оті дитячі пакунки і ті дитячі малюнки. Вони роблять справді велику справу.

Минулого року ми спільно з громадською організацією «МЕЧ» вирішили нагородити дітей пам’ятними медалями до дня волонтера. Проте в зв’язку з карантинними обмеженнями цю подію довелося перенести. Тож хоч із запізненням, але 10 лютого ми провели цей захід і нагородили 19 дітей та їхнього куратора Валентину Миколаївну медаллю «Волонтер України за покликом серця», і кожен отримав нагрудний знак «Волонтер».

Хоча ці медалі – й не державна нагорода, проте для дітей це найкраща відзнака за їх допомогу АТОвцям. Гроші на виготовлення медалей самостійно збирали хлопці з ГО «МЕЧ». Сергій Куліш зазначає, що перераховували і колишні, і теперішні учасники бойових дій. Так вони всі висловили вдячність дітям за їхній патріотизм і підтримку.

«Ця нагорода була зовсім неочікувана. Ніхто не міг собі такого уявити: ні я, ні діти, – говорить пані Валентина. – І діти були просто в захваті. Я дуже вдячна нашому випускнику Сергію Кулішу, що він це організував. Він – сам колишній АТОвець, і дуже часто навідує дітей».

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ, фото Сергія Куліша

Схожі матеріали (за тегом)