|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 10:29 | 06.02.2020

Віддав шахраям трактора за СМС

Поліція застерігає від модернізованої шахрайської схеми під час купівлі-продажу товарів

Поліція розслідує кримінальне провадження за фактом шахрайства, внаслідок якого житель Бобровицького району при продажі трактора і товар втратив, і грошей не отримав.

Намагаючись продати власного трактора «Т-40», чоловік розмістив оголошення на популярному сайті безкоштовних оголошень та на сайті з продажу автомобілів.

Невдовзі на вказаний в оголошенні номер зателефонував невідомий і сказав, що хоче купити трактора. Мовляв, він замовить евакуатор, а кошти за покупку надішле на банківський рахунок продавця.

Близько 17-ї евакуатор дійсно приїхав, а на телефон власника трактора тут же надійшло СМС-повідомлення з текстом про зарахування коштів у сумі 70 тисяч гривень. Завантаживши трактора на евакуатор, водій поїхав.

Лише після цього продавець вирішив перевірити надходження платежу на рахунок в банку. На нього чекав неприємний сюрприз. Виявилося, що банк не проводив жодних транзакцій та не надсилав на номер потерпілого ніяких повідомлень. Зрозумівши, що його ошукали, бобровичанин звернувся до поліції.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за частиною першою статті 190 (шахрайство), що карається штрафом, виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Поліція Чернігівської області вкотре закликає громадян бути обачними під час покупок-продажів в Інтернеті. Щоб не потрапити на гачок шахраїв, перевіряйте надходження коштів до відправки товару покупцеві. Для цього зателефонуйте в сервісний центр свого банку або перевірте стан рахунку в найближчому банкоматі (чи за допомогою Інтернет-банкінгу, якщо у вас встановлений відповідний додаток). Не вдовольняйтесь лише інформацією з смс-повідомлень, адже їх можна надіслати з будь-якого телефону.

За інформацією сектору комунікації поліції Чернігівської області

Схожі матеріали (за тегом)