|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 14:34 | 07.16.2024

На голову Височанської ОТГ відкрили кримінальну справу

Прокуратура Чернігівської області відкрила проти голови Височанської сільської ради Любові Норикової кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого частиною 1 статті 366 Кримінального кодексу України. Керівницю громади підозрюють у службовому підробленні – внесенні до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, а також складанні і видачі завідомо неправдивих документів.

1NorikovaЯк стало відомо, проведення досудового розслідування доручено слідчому відділенню Борзнянського відділу поліції Бахмацького відділу поліції ГУНП в Чернігівській області.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Нагадаємо, виконувачка обов’язків старости села Головеньки, що входить до Височанської ОТГ, Валентина Федюк звернулася з заявою до правоохоронних органів з проханням провести аудиторську перевірку використання бюджетних коштів Височанської ОТГ та відкрити проти її голови Любові Норикової кримінальну справу дослівно «за внесені пункти до рішення сесії сільської ради від 10.01.2018 року «Про оплату праці, встановлення надбавок, здійснення преміювання та надання матеріальної допомоги Височанському сільському голові».

Пані Валентина порахувала, що щомісячна зарплата Любові Норикової з усіма надбавками та преміями складає понад 38 тисяч гривень. До цього сміливо ще можна додати й інші виплати, які гарантувала для себе голова громади. Наприклад, для Любові Норикової прописали виплату матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань у розмірі середньомісячної заробітної плати та виплату матеріальної допомоги на оздоровлення при наданні щорічної основної відпустки в розмірі посадового окладу.

Незважаючи на явні факти розтрат бюджетних коштів, управління Північного офісу Державної аудиторської служби в Чернігівській області обмежилось відпискою про можливу аудиторську перевірку в об’єднаній територіальній громаді, а от в прокуратурі вирішили відреагувати та розпочали слідство.

 Віталій НАЗАРЕНКО "Чернігівщина"

Схожі матеріали (за тегом)