|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 15:36 | 07.16.2024

У Гончарівському проблеми із водою

З початком тижня більш ніж три тисячі населення селища Гончарівське залишилося без якісної питної води. Три дні воду до житлових будинків та військових частин подавали всього 5 годин на день: дві години зранку, одну – в обід і дві – ввечері. Та її якість, за словами мешканців, містечка бажала бути кращою.

 Проблема з постачанням води в селищі виникла через те, що квартирно-експлуатаційний відділ Чернігова втратив дозвіл на користування надрами, тобто видобування підземних вод. А всі спроби отримати в Державній службі екології та надр України дозвільні документи на використання надр не мали результату. Оскільки дія попереднього договору закінчилась аж у грудні 2017 року, то вже тоді об’єм подачі води в Гончарівському мали б скоротити до 300 метрів кубічних на добу, при потребі в 700-800. Поки велося листування щодо його продовження, воду людям все ж подавали.

«Я взяв на себе це рішення і не відключав воду, поки велося листування, – пояснює начальник служби чернігівського квартирно-експлуатаційного відділу Міноборони Василь Шульга. – Мені інкримінують статтю (стаття 240 п.2 ККУ) за те, що я дав людям воду без дозволу, порушив закон. І якщо я порушу цей графік, то мене знову викличуть слідчі і точно тоді посадять. Ми їздили 29-го серпня в Держгеонадра, їздили 2-го вересня. Нас пропустили, але начальник не прийняв нас. Тільки повернули документи і сказали допрацювати їх, бо там кома не так, там те не так».

4 вересня на нараді в Департаменті житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу в Чернігівській облдержадміністрації з керівництвом КЕВ м. Чернігів та Гончарівського КЕВ розглянули шляхи вирішення проблеми з постачання води.

«На сьогоднішній момент ситуація нормалізувалася, – коментує голова Гончарівської ОТГ Віталій Рудник. – Воду людям пустили з водопровідної мережі. Думаю, що до вечора вона має бути нормальної якості, буде питною».

 Марія ПУЧИНЕЦЬ

4 вересня, як повідомили УНН, у селищі Гончарівське Чернігівської області відновили водопостачання, припинене раніше через ненадання дозволу на використання надр з боку Державної служби екології та надр. Про це кореспонденту УНН повідомили в Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА.

"Подача води уже є, протягом дня має бути відновлення водопостачання до всіх будівель селища", - зазначили в Департаменті. Як додали в установі, керівництво ОДА має намір звертатися до Міністерства енергетики із проханням посприяти пришвидшенню надання необхідного для користування водою дозволу.

Нагадаємо, раніше УНН повідомляв, що у Гончарівському на Чернігівщині розпочато підвіз води і почасову її подачу до житлових будинків, військовим частинам через проблеми з водопостачанням, які виникли після того, як спроби отримати в Державній службі екології та надр дозвільні документи на використання надр не мали результату.

Схожі матеріали (за тегом)